Kontakta oss

UPPDATERAD AV: Berthold Nilsson

Hultsfreds gymnaisum

TELEFON: 0495 - 24 11 16, 070 - 24 06 70 48E-POST: hultsfreds.gymnasium@hultsfred.se
ADRESS:

Besöksadress: Stora torget 3, 577 30 Hultsfred
Postadress: Hultsfreds Gymnasium, Box 172, 577 24 Hultsfred

FACEBOOK: http://www.facebook.com/HultsfredsGymnasium
TWITTER: http://twitter.com/hu_gy
YOUTUBE: http://www.youtube.com/HultsfredsGymnasiet

Sjukanmälan

TELEFON: 0495-24 11 40Administration,Servicefunktion
BESKRIVNING:

Om du är sjuk ska du ringa och anmäla detta. Följ anvisningarna och knappa in ditt personnummer. Bekräftelse skickas som SMS/e-post till vårdnadshavare.

Agon Gashi

LärareTELEFON: 0495 – 24 11 72E-POST: agon.gashi@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på SFI

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Alf Karlsson

LärareTELEFON: 070 - 27 81 617E-POST: alf.karlsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Engelska Komvux Steg 5 och Steg 6

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Anders Kling

LärareTELEFON: 0495 - 24 00 95, 24 11 87E-POST: anders.kling@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på GySär och IM

Anders Larsson

LärareTELEFON: 0495 - 24 00 95E-POST: anders.larsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på IM och på Albäcksskolan

Andreas Ekberg

RektorTELEFON: 0495 - 24 08 74E-POST: andreas.ekberg@hultsfred.seSkolledning
BESKRIVNING:

Rektor för:
* Ekonomiprogrammet
* Naturvetenskapsprogrammet
* Samhällsvetenskapsprogrammet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Stora Torget 3
577 30 Hultsfred

Anette Olsson

LärareTELEFON: 0495-24 00 92E-POST: anette.olsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i vårdkurser på VUX och på SFI.

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Anneli Nors Rouxel

LärareTELEFON: 0495 - 24 00 94 (arbetsrum), 0495 - 24 11 74 (SFI)E-POST: Anneli.nors-rouxel@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

lärare på SFI

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Ann-Louise Sundström

LärareTELEFON: 0495 - 24 00 79E-POST: ann-louise.sundstrom@edu.hultsfred.Pedagoger
BESKRIVNING:

Lärare inom yrkesämnen Restaurang/Livsmedel

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Ann-Sofie Fridell

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 59E-POST: ann-sofie.fridell@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i Ekonomi

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Anna-Carin Thoresson

SkolsköterskaTELEFON: 0495 - 24 04 24, 076-13 10 654E-POST: Anna-Carin.Thoresson@hultsfred.seAdministration

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

AnnaGreta Nilsson

Specialpedagog/lärareTELEFON: 0495 - 24 03 06E-POST: anna-greta.nilsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på Gymnasiesärskolan, Individuella programmet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Anneli Axelsson

Assistent TELEFON: 070 621 94 84E-POST: anneli.axelsson@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Annemo Grahm

LärareTELEFON: 0495-24 11 73E-POST: annemo.grahm@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i Svenska, Psykologi
Ingår i Likabehandlingsgrupp, Krisgrupp och Internationaliseringsgrupp

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Anni-Li Karlsson

Arbetslagsledare, lärareTELEFON: 0495-24 00 92, 076 83 91 295E-POST: anni-li.karlsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Arbetslagsledare på Vård- och omsorgsprogrammet
Lärare på Vård- och omsorgsprogrammet, undervisar i vårdämnen.

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Annika Ronngaard

Musiklärare, kanslistTELEFON: 0495-24 08 69E-POST: annika.ronngaard@hultsfred.seAdministration,Pedagoger
BESKRIVNING:

Musikskolan:
* Kö
* Intag
* Fakturering

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Annika Sundstedt Eriksson

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 64E-POST: annika.sundstedt-eriksson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:
Alternativt telefonnummer:
0495 – 24 11 54
Undervisar i svenska och religion
Delat svenskansvarig med Suzanne Kindgren
 

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Annsofie Arenander

SkolprästTELEFON: 0495 - 24 95 90Administration

Bea Brunnström Engström

PedagogTELEFON: 0495 – 24 11 63, 070-263 77 80E-POST: bea.brunnstromengstrom@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Pedagogisk resurs IM-Programmet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Benny Anderson

LärareTELEFON: 0495-132 42, 070-295 09 69E-POST: benny.anderson@syab.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på Fordons- och Transportprogrammet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Berit Emstrand

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 48E-POST: berit.emstrand@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Textillärare på Albäcksskolan
Bildlärare på Hultsfreds gymnasium

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Berthold Nilsson

Arbetslagsledare, lärareTELEFON: 0495 - 24 11 51E-POST: berthold.nilsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Arbetslagsledare för Naturvetenskapsprogrammet
Lärare i Matematik, Fysik
IT-pedagog
Handledare i Matematiklyftet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Björn Ahlstedt

Pedagog TELEFON: 0495 –240079 , 076-1351162E-POST: bjorn.ahlstedt@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Britt Lindqvist

LärareTELEFON: 0495-24 11 59, 076-82 02 888E-POST: britt.lindqvist-karlsson@hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Ekonomi Lärare

Undervisar i Ekonomiska ämnen, UF-lärare, arbetar mot näringslivet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Carolina Olsson

Marknadsförare, ArbetslagsledareTELEFON: 0495-24 08 84, 0761-00 75 35E-POST: Carolina.olsson@hultsfred.seAdministration
BESKRIVNING:

Niornas gymnasieval, SYV, administration SFI, arbetslagsledare SFI

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Carina Andersson

RektorsassistentTELEFON: 0495-24 11 17E-POST: carina.andersson@hultsfred.seAdministration
BESKRIVNING:

Elevregister gymnasiet, gymnasiesär
Betyg gymnasiet, gymnasiesär
Individuella val
CSN
Prövningar
Ekonomi

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Carina Isberg

Pedagogisk assistentTELEFON: 0495 - 24 03 06E-POST: carina.isberg@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Charlotte Johansson

LärareTELEFON: 0495-24 11 64E-POST: charlotte.johansson@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Cecilia Granath

RektorTELEFON: 0495-24 04 45E-POST: cecilia.granath@hultsfred.seSkolledning
BESKRIVNING:

Tillträder 1 jan 2015 som rektor för:
* Lärvux (särskild utbildning för vuxna)
* SFI
* Gymnasiesärskolan

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Stora Torget 3
577 30 Hultsfred

Christer Adelsköld

LärareTELEFON: 0495 - 24 00 95E-POST: christer.adelskold@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på GySär och IM

Christina Fagerström

LärareTELEFON: 0495-24 11 73, 0760-39 58 35E-POST: christina.fagerstrom@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Pedagog engelska och svenska

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Christina Törnlöf

Specialpedagog/lärareTELEFON: 070 621 94 84E-POST: christina.tornlof@edu.hultsfred.sePedagoger,

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Dagmar Ruge

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 59, 072 - 742 43 77E-POST: dagmar.ruge@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Gymnasielärare i Tyska och Svenska som andra språk

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Dicka Brännkärr

LärareTELEFON: 0495 - 24 00 94, 070 - 235 28 22E-POST: dicka.brännkärr@edu.hultsfred.se Pedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i Sv och Hi på Komvux

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Elaine Fungmark

LärareTELEFON: 049 5 - 24 11 63 E-POST: Elaine.fungmark@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på SFI

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Elisabeth Kling

Samordnare, arbetslagsledareTELEFON: 0495 - 24 11 26E-POST: elisabeth.kling@hultsfred.seAdministration,Pedagoger
BESKRIVNING:

Arbetslagsledare för Introduktionsprogrammen samt för Lärlingsprogrammet
Samordnare med praktikansvar

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Eva Johansson

LärareTELEFON: 0495 - 24 00 91E-POST: eva.johansson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Vård- och omsorgslärare

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Fredrik Nilsson

LärareTELEFON: 0495-24 11 57E-POST: fredrik.nilsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i matematik

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Fride Andertun

LärareTELEFON: 0495-24 00 94, 070-337 25 85E-POST: fride.andertun@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i data och ekonomi på gy och VUX

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Gunilla Andersson

Pedagogisk assistentTELEFON: 0495 - 24 03 06E-POST: gunilla.andersson@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Hanna Waern-Andersson

AntagningssekreterareTELEFON: 0495 - 24 11 21E-POST: hanna.waern.andersson@hultsfred.seAdministration
BESKRIVNING:

Antagning
Personal
Inackorderingar

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Postadress:
Hultsfreds Gymnasium
Box 172, 577 24 Hultsfred

Besöksadress:
Hultsfreds Gymnasium
Stora torget 3, 577 30 Hultsfred

Henning Hägemann Schencke

LärareTELEFON: 0495-240444E-POST: Henning.hagemann-schencke@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare SO på komvux och ungdomsgymnasium

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Håkan Karlsson

LärareTELEFON: 0495-132 42, 070-295 27 30E-POST: hakan.karlsson@syab.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på Fordons- och Transportprogrammet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Ida Nordin

LärareTELEFON: 0495-24 11 57E-POST: ida.nordin@edu.hultsfred.sePedagoger,
BESKRIVNING:

Lärare i engelska och spanska (Albäcksskolan)

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Ingalill Bjerkert

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 46, 070 - 57 86 801E-POST: ingalill.bjerkert@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Vårdlärare

 

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Ingrid Rosén

Studie- och yrkesvägledare, Administratör VuxenutbildningTELEFON: 0495-24 11 23E-POST: ingrid.rosen@hultsfred.seAdministration
BESKRIVNING:

Elevregistrering Vuxenutbildning
Betyg Vuxenutbildning

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Stora torget 3
Box 172
577 24 Hultsfred

Ingvar Glad

SpecialpedagogTELEFON: 0495 – 240079, 0733 74 72 79E-POST: ingvar.glad@edu.hultsfred.sePedagoger,

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Jadwiga Bengtsson

LärareTELEFON: 0495-24 00 94E-POST: jadwiga.bengtsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på SFI

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Jan Johansson

VaktmästareTELEFON: 0495-24 11 34E-POST: jan.johansson@hultsfred.seServicefunktion

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Johan Trollemark

LärareTELEFON: 0495 – 241156, 070-6662408E-POST: johan.trollemark@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på Fordon Transport

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Johanna Rotebäck

LärareTELEFON: 0495-24 11 73E-POST: johanna.roteback@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Gymnasielärare i svenska och engelska

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Jonas Danielsson

LärareE-POST: jonas.danielsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Undervisar i medie-ämnen samt mentor för MM13

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Julia Mannerstål

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 74E-POST: julia.mannerstal@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på SFI

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Karina Brånstrand

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 51, 073 80 76 099E-POST: karina.branstrand@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i biologi, kemi, naturkunskap och miljö-kurser.

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Kotaiba Kholi

KuratorTELEFON: 0495-24 08 28 E-POST: kotaiba.kholi@hultsfred.seAdministration

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Kristin Pleijert

LärareTELEFON: 0495 – 24 11 51E-POST: kristin.pleijert@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i naturkunskap

Kristina Råsmark

UtvecklingsledareTELEFON: 0495-24 04 50E-POST: kristina.rasmark@hultsfred.seAdministration,Skolledning

ARBETSPLATS:
Barn- & utbildningsförvaltningen

ADRESS:

Skogsgatan 3
577 30 Hultsfred

Lina Hultgren

MusiklärareTELEFON: 0495-24 08 74, 070-130 91 82E-POST: lina.hultgren@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Musikskolan

Linda Blixt

LokalvårdareTELEFON: 070-361 42 63E-POST: linda.blixt@edu.hultsfred.seServicefunktion

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Louise Andersson

LärareTELEFON: 0495-241146E-POST: louise.andersson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i BF ämnen

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Lovisa Hedberg-Andersson

LärareTELEFON: 0495-24 11 73, 070-22 88 586E-POST: lovisa.hedberg@edu.hultsfred.sePedagoger,
BESKRIVNING:

Lärare i svenska och engelska

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Majvor Wallinder

Pedagogisk assistentTELEFON: 0495-24 03 06E-POST: majvor.wallinder@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Malin Lindborg

LärareTELEFON: 0495-24 11 73, 0733 - 92 77 07E-POST: malin.lindborg@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Undervisar i Matematik, Naturkunskap och Energiteknik.
Ämnesansvarig i Matematik.

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Maria Andersson

Pedagogisk assistentTELEFON: 0495-24 03 06E-POST: maria.andersson@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Maria Kjellström Gustafsson

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 63E-POST: Maria.kjellstrom-gustafsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i svenska och engelska på IM programmet.

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Maria Strågefors

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 72, 073 - 689 25 83E-POST: Maria.stragefors@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

SFI-lärare

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Martin Östenberg

IdrottslärareTELEFON: 0495-24 05 34E-POST: martin.ostenberg@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Undervisar i Idrott och Hälsa inklusive idrottsspecialisering, ämnesansvarig Idrott och Hälsa, Skol IF-ansvarig

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Mattias Berggren

Arbetslagsledare, lärareE-POST: mattias.berggren@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Arbetslagsledare för GYRO
Lärare i Samhällskunskap, Religion, Filosofi.
Ämnesansvarig i Samhällskunskap.

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Mattias Jacobsson

MusiklärareTELEFON: 0495-24 11 71, 070-229 38 17E-POST: mattias.jacobsson@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Musikskolan

Michael Reinisch

MusiklärareTELEFON: 070-240 82 74E-POST: michael.reinisch@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Musikskolan

Mikael Assargård

LärareTELEFON: 0495 – 240099, 070-6942042E-POST: mikael.assargard@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare El och Energiprogrammet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Mikael Bohman

Arbetslagsledare, lärareTELEFON: 0495-24 11 46E-POST: mikael.bohman@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Alternativt telefonnummer:
0495 – 24 05 34

Arbetslagsledare för Barn- och fritidsprogrammet
Lärare i karaktärsämnen på Barn och Fritdsprogrammet och idrottskurser
Lärarrepresentant i matrådet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Mikael Karlsson

Arbetslagsledare, lärareTELEFON: 0495-24 07 75E-POST: mikael.karlsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Arbetslagsledare för El- och energiprogrammet samt för Fordons- och transportprogrammet
Samordnare och APL-ansvarig

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Mikael Svensson

Arbetslagsledare, lärareTELEFON: 0495 - 24 05 34E-POST: mikael.svensson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Arbetslagsledare för Gymnasiesärskolan
Lärare i Idrott och Hälsa

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Minna Isomettä

Pedagogisk assistentTELEFON: 0495 - 24 00 79E-POST: Minna.isometta@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Nicklas Skillnäs

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 53E-POST: nicklas.skillnas@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Undervisar i Historia, Geografi och Samhällskunskap samt är ämnesansvarig i Historia.
Fil lic i Geografi.

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Ola Nilsson

LärareTELEFON: 0495-241146, 070-3371536E-POST: ola.nilsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i Geografi, Idrott och hälsa samt BF-karaktär

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Patrik Lindborg

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 51E-POST: patrik.lindborg@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i Matematik och Fysik

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Per Alvarsson

Lärare, schemaläggareTELEFON: 0495 - 24 11 27E-POST: per.alvarsson@edu.hultsfred.seAdministration,Pedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i matematik
Schemaläggare

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Pernilla Karlsson

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 63E-POST: pernilla.karlsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i Svenska som andraspråk på IM-programmet.

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Pernilla Munther

LärareTELEFON: 0495 - 24 00 94E-POST: pernilla.munther@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Engelskalärare på GRUV

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Per Jungå

LärareTELEFON: 0495 – 240099E-POST: per.junga@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Konstruktion och Elteknik installation

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Per Theorin

Barn- och utbildningschefTELEFON: 0495-24 04 55E-POST: per.theorin@hultsfred.seSkolledning

ARBETSPLATS:
Barn- och utbildningskontoret

Per Törnlöf

SpecialpedagogTELEFON: 0495 – 24 00 79E-POST: per.tornlof@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Specialpedagog

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Peter Larsson

LärareTELEFON: 0495-24 00 79E-POST: peter.larsson@edu.hultsfred.se
BESKRIVNING:

Lärare på fordonsprogrammet GySär

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Pierre Arvidsson

LärareTELEFON: 0495-24 11 73, 070-5201038E-POST: pierre.arvidsson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i Sh, Hi, Re

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Rebecca Holmberg

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 46E-POST: rebecca.holmberg@edu.hultsfred.se Pedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i psykologi, samhällskunskap, karaktärsämnen på BF

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Richard Fallquist

Lärare fiolTELEFON: 070-250 50 63E-POST: richard.fallquist@edu.hultsfred.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Musikskolan

Richard Hermansson

LärareTELEFON: 0495-132 42, 070-795 00 09E-POST: rickard.hermansson@syab.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare på Fordons- och Transportprogrammet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Robert Westin

RektorTELEFON: 0495 - 24 08 75 E-POST: robert.westin@hultsfred.seSkolledning
BESKRIVNING:

Rektor för:
* Barn- och fritidsprogrammet (BF)
* El- och energiprogrammet (EE)
* Fordons- och transportprogrammet (FT)
* Vård- och omsorgsprogrammet (VO)
* Introduktionsprogrammen (IM)
* GYRO
* VUX
* Elevhälsoteamet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Stora torget 3
577 24 Hultsfred

Roger Hjortendal

LärareTELEFON: 070-317 71 38 E-POST: roger.hjortendal@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i yrkesämnen på El- och energiprogrammet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Rose-Marie Palmér

Studie- och yrkesvägledareTELEFON: 0495-24 11 20E-POST: rose-marie.palmer@hultsfred.seAdministration
BESKRIVNING:

Alternativt telefonnummer:
0495 – 24 08 22

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Hultsfreds gymnasium
Stora torget 3
Box 172
577 24 Hultsfred

Salim Saab

IT-pedagogTELEFON: 0495-24 08 81, 070-2830713E-POST: salim.saab@hultsfred.seAdministration,Pedagoger,Servicefunktion

ARBETSPLATS:
Hultsfreds Gymnasium

Silja Lürges Nielsen

SkoladministratörTELEFON: 0495-24 11 19E-POST: Silja.Nielsen@hultsfred.seServicefunktion
BESKRIVNING:
  • Agenda
  • Busskort
  • Elevservice
  • Fotografering
  • Reception
  • Skolkatalog
  • Veckonytt

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Susan Jakobsson

Pedagogisk assistent TELEFON: 070 621 94 84E-POST: susan.jakobsson@edu.hultsfred.sePedagoger,

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Suzanne Kindgren

LärareTELEFON: 0495 – 24 11 46 E-POST: suzanne.kindgren@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare i Svenska, Historia och BF-ämnen.

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Thomas Johansson

LärareTELEFON: 0495 - 24 11 74, 073 - 80 89 808E-POST: thomas.johansson@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

SFI-lärare 

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Åsa Thyrén Lind

LärareTELEFON: 070 - 27 32 938E-POST: asa.thyren@edu.hultsfred.sePedagoger
BESKRIVNING:

Ämneslärare Svenska & Psykologi

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium