Kontakta oss

Hultsfreds gymnaisum

TELEFON: 0495 - 24 11 16E-POST: gymnasiet@hultsfred.seAdministration
ADRESS:

Besöksadress: Stora torget 3, 577 30 Hultsfred
Postadress: Hultsfreds Gymnasium, Box 172, 577 24 Hultsfred

FACEBOOK: http://www.facebook.com/HultsfredsGymnasium

Sjukanmälan

TELEFON: 0495-24 11 40Administration,Servicefunktion
BESKRIVNING:

Om du är sjuk ska du ringa och anmäla detta. Följ anvisningarna och knappa in ditt personnummer. Bekräftelse skickas som SMS/e-post till vårdnadshavare.

Andreas Ekberg

RektorTELEFON: 0495 - 24 08 74E-POST: andreas.ekberg@hultsfred.seSkolledning
BESKRIVNING:

Rektor för:
* Barn- och fritidsprogrammet (BF)
* El- och energiprogrammet (EE)
* Fordons- och transportprogrammet (FT)
* Naturvetenskapsprogrammet (NA)
* Samhällsvetenskapsprogrammet (SA)

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Stora Torget 3
577 30 Hultsfred

Anja Isomettä

SpecialpedagogTELEFON: 0495 - 24 11 62E-POST: anja.isometta@hkedu.seAdministration
BESKRIVNING:

Specialpedagog med övergripande ansvar för det specialpedagogiska arbetet på gymnasiet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Anni-Li Karlsson

Arbetslagsledare, lärareTELEFON: 0495-24 00 92, 076 83 91 295E-POST: anni-li.karlsson@hkedu.sePedagoger
BESKRIVNING:

Arbetslagsledare på Vård- och omsorgsprogrammet
Lärare på Vård- och omsorgsprogrammet, undervisar i vårdämnen.

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Carolina Olsson

Studie- och YrkesvägledareTELEFON: 0495-24 08 84, 0761-00 75 35E-POST: Carolina.olsson@hultsfred.seAdministration
BESKRIVNING:

Niornas gymnasieval, SYV, administration SFI, arbetslagsledare SFI

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Elisabeth Kling

RektorTELEFON: 0495 - 24 08 76E-POST: elisabeth.kling@hultsfred.seAdministration,Pedagoger,Skolledning
BESKRIVNING:

Rektor för Introduktionsprogrammen

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Erica Kessén

LärareTELEFON: 0709-520 300E-POST: erica.kessen@hkedu.sePedagoger
BESKRIVNING:

Undervisar i Matematik
Arbetslagsledare SA-programmet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Hanna Waern-Andersson

AntagningssekreterareTELEFON: 0495 - 24 11 21E-POST: hanna.waern.andersson@hultsfred.seAdministration
BESKRIVNING:

Antagning
Personal
Inackorderingar

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Postadress:
Hultsfreds Gymnasium
Box 172, 577 24 Hultsfred

Besöksadress:
Hultsfreds Gymnasium
Stora torget 3, 577 30 Hultsfred

Joachim Fasth

Marknad och IKT-utvecklingE-POST: joachim.fasth@hkedu.seAdministration

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Kristin Pleijert

LärareTELEFON: 0495 – 24 11 72E-POST: kristin.pleijert@hkedu.sePedagoger
BESKRIVNING:

Lärare vid IM Språkintroduktion

Marianne Vifell Waters

Arbetslagsledare, lärareE-POST: marianne.vifell.waters@hkedu.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Hulstfreds gymnasium

Mikael Karlsson

Studie- och YrkesvägledareTELEFON: 0495-24 08 22, 076 - 780 32 64E-POST: mikael.karlsson@hultsfred.seAdministration
BESKRIVNING:

Vägledare SYV-teamet, VFU-Samordnare

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Mikael Svensson

Arbetslagsledare, lärareTELEFON: 0495 - 24 05 34E-POST: mikael.svensson@hkedu.sePedagoger
BESKRIVNING:

Arbetslagsledare för Gymnasiesärskolan
Lärare i Idrott och Hälsa

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Mikael Pettersson

RektorTELEFON: 0495 - 24 03 76E-POST: micke.pettersson@hultsfred.seSkolledning
BESKRIVNING:

Rektor för:
* Ekonomiprogrammet (EK)
* Estetiska programmet (ES)
* Hotell- och turismprogrammet (HT)
* Vård- och omsorgsprogrammet (VO)

* Gymnasiesärskolan (GySär)
* Musikskolan

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Stora Torget 3
577 30 Hultsfred

Silja Lürges

SkoladministratörTELEFON: 0495-24 11 19E-POST: Silja.Lurges@hultsfred.seServicefunktion
BESKRIVNING:
  • Agenda
  • Busskort
  • Elevservice
  • Fotografering
  • Reception
  • Skolkatalog
  • Veckonytt

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Gertz Gladh

Arbetslagsledare, lärareE-POST: gertz.glad@hkedu.sePedagoger

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Jenny Berggren

SkolsköterskaTELEFON: 0495-24 04 24E-POST: jenny.berggren@hultsfred.seAdministration

Petra Bjälefors

KuratorTELEFON: 0495-24 08 28E-POST: petra.bjalefors@hkedu.seAdministration

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Thomas Wigren

Arbetslagsledare, lärareE-POST: thomas.wigren@hkedu.sePedagoger