Kontakta oss

Hultsfreds gymnaisum

TELEFON: 0495 - 24 11 16E-POST: gymnasiet@hultsfred.seAdministration
ADRESS:

Besöksadress: Stora torget 3, 577 30 Hultsfred
Postadress: Hultsfreds Gymnasium, Box 172, 577 24 Hultsfred

FACEBOOK: http://www.facebook.com/HultsfredsGymnasium

Sjukanmälan

Administration,Servicefunktion
BESKRIVNING:

Om du är sjuk ska du anmäla det via InfoMentor. Snart kommer en beskrivning som visar hur.

Bea Brunnström Engström

Socialpedagog/Mentor IntroduktionsprogrammetTELEFON: 0495-24 08 29 E-POST: bea.brunnstromengstrom@hkedu.seAdministration

Jennie Emanuelsson

Studie- och Yrkesvägledare gymnasiumTELEFON: 0495-24 08 28E-POST: jennie.emanuelsson@hultsfred.seAdministration

Andreas Ekberg

RektorTELEFON: 0495 - 24 08 74E-POST: andreas.ekberg@hultsfred.seSkolledning
BESKRIVNING:

Rektor för:
* Barn- och fritidsprogrammet (BF)
* El- och energiprogrammet (EE)
* Fordons- och transportprogrammet (FT)
* 3D-teknik och modern produktion, Industritekniska programmet (IN)
* Naturvetenskapsprogrammet (NA)
* Samhällsvetenskapsprogrammet (SA)

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Stora Torget 3
577 30 Hultsfred

Joachim Fasth

Marknad och IKT-utvecklingTELEFON: 0495-24 08 81E-POST: joachim.fasth@hkedu.seAdministration

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Helene Hultqvist

Arbetslagsledare NATELEFON: 0495-24 11 51E-POST: helene.hultqvist@hkedu.sePedagoger
BESKRIVNING:

Naturvetenskapsprogrammet

Anja Isomettä

SpecialpedagogTELEFON: 0495 - 24 11 62E-POST: anja.isometta@hkedu.seAdministration
BESKRIVNING:

Specialpedagog med övergripande ansvar för det specialpedagogiska arbetet på gymnasiet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Mikael Karlsson

Vägledare Grundskola/GymnasiumTELEFON: 0495-24 08 22, 076 - 780 32 64E-POST: mikael.karlsson@hultsfred.seAdministration

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Erica Kessén

Arbetslagsledare SAE-POST: erica.kessen@hkedu.sePedagoger
BESKRIVNING:

Samhällsvetenskapsprogrammet

Elisabeth Kling

RektorTELEFON: 0495 - 24 08 76E-POST: elisabeth.kling@hultsfred.seAdministration,Pedagoger,Skolledning
BESKRIVNING:

Rektor för Introduktionsprogrammen

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Silja Lürges

SkoladministratörTELEFON: 0495-24 11 19E-POST: Silja.Lurges@hultsfred.seServicefunktion
BESKRIVNING:
  • Agenda
  • Busskort
  • Elevservice
  • Fotografering
  • Reception
  • Skolkatalog
  • Veckonytt

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Henrik Mellberg

Arbetslagsledare BF, VOTELEFON: 0495-24 11 46E-POST: henrik.mellberg@hkedu.sePedagoger
BESKRIVNING:

Barn- och fritidsprogrammet
Vård- och omsorgsprogrammet

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

Ida Nordin

Arbetslagsledare, EE, FT, INTELEFON: 0495-24 11 57E-POST: ida.nordin@hkedu.sePedagoger
BESKRIVNING:

3D-teknik och modern produktion, Industritekniska programmet
El- och energiprogrammet
Fordons- och transportprogrammet

Mikael Pettersson

RektorTELEFON: 0495 - 24 03 76E-POST: micke.pettersson@hultsfred.seSkolledning
BESKRIVNING:

Rektor för:
* Ekonomiprogrammet (EK)
* Estetiska programmet (ES)
* Hotell- och turismprogrammet (HT)
* Vård- och omsorgsprogrammet (VO)

* Gymnasiesärskolan (GySär)
* Musikskolan

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Stora Torget 3
577 30 Hultsfred

Kristin Pleijert

Arbetslagsledare, IMTELEFON: 0495 – 24 11 72E-POST: kristin.pleijert@hkedu.sePedagoger
BESKRIVNING:

Introduktionsprogrammen

Mikael Svensson

Arbetslagsledare, lärareTELEFON: 0495 - 24 05 34E-POST: mikael.svensson@hkedu.sePedagoger

Marianne Vifell Waters

Arbetslagsledare HT, ESE-POST: marianne.vifell.waters@hkedu.sePedagoger
BESKRIVNING:

Hotell- och turismprogrammet
Estetiska programmet, E-sport

Hanna Waern-Andersson

AntagningssekreterareTELEFON: 0495 - 24 11 21E-POST: hanna.waern.andersson@hultsfred.seAdministration
BESKRIVNING:

Antagning
Personal
Inackorderingar

ARBETSPLATS:
Hultsfreds gymnasium

ADRESS:

Postadress:
Hultsfreds Gymnasium
Box 172, 577 24 Hultsfred

Besöksadress:
Hultsfreds Gymnasium
Stora torget 3, 577 30 Hultsfred

Thomas Wigren

Arbetslagsledare EKTELEFON: 0495-24 11 73E-POST: thomas.wigren@hkedu.sePedagoger
BESKRIVNING:

Ekonomiprogrammet